A thousand years

Tuli peale selline kummaline tunne, et peaks midagi kirjutama. Nii palju on toimunud. Justkui oleks vaja, et see etapp kuidagi meeles püsiks. Iga hea, iga halb.

Ma ei ole kunagi sellesse New Year, New Me asjasse väga uskunud. Kuigi, jah, uus aasta on alati hea põhjus uute asjadega alustamiseks, elule uue hingamise andmiseks jne. Mäletan, olen korduvalt siia kirjutanud aastakokkuvõtetesse, et “vaatamata raskele aasta algusele oli päris hea aasta”. Nojah. Südatalved on mu jaoks viimastel aastatel tõesti rasked olnud. Aga sel aastal on teisiti. See aasta on alanud nii hirmus hästi, et hästi ei suuda isegi uskuda. Hirm & segadus käivad ka lainetena peal, ent püüan tegutseda, et mitte nende küüsi langeda ja head blokeerida. Aga miks hirm & segadus?

Lähen ajas natuke tagasi. Kevad 2017. Karjäärialased muudatused: astusin sammu, millega olin ammu flirtinud – läksin tööl kliendipoolelt raamatupidamisse. Teadsin, et pean selle sammu ükshetk astuma. Nägema elu teiselpool ning ka selleks, et kui kunagi tahan F-st ära tulla. Tagantjärele mõeldes – ma ju teadsin, et see juhtub, aga iialgi ei oleks uskunud, et nii.

Suvi 2017. Tõusud & mõõnad. Ühest küljest olin aru saanud, et see töö pole mulle, teisalt vahetasin natuke valdkonda ja olin jälle rahul. Aga töö ei sujunud sellegipoolest. Kõik kiskus üha rohkem kiiva, tiimis vahetusid inimesed ja pingeid oli palju.

Sügis 2017. Pinged, suur šokk, SD. Mind ei ole never ever niimoodi alandatud. Ma ei ole iialgi tundnud end nii tühisena. Oli hetki, mil mul oli tunne, et sealt edasi ei lähegi mitte midagi. Ma teadsin, mida tegema pean, ent ei julgenud. Veel.

SD 2017. Ühel hetkel küsiti mult, kas tean kedagi, kes natuke tahaks aidata SD PR asjadega. Küsisin, kui palju. Ja pakkusin ennast. Best. otsus. ever. Without SD I’d be lost. Raske on sõnadesse panna, kui äge kogemus see oli. Kui palju see mu elus muutis. Või oleks õigem öelda – kõik? SD andis mulle tagasi eneseusu, et võin oma unistuste poole püüelda, kui mul vaid julgust on.

Kõigele heale järgnes veel üks suur šokk, millel ma enam kuhugi areneda ei lasknud – viimane tõuge, et lahkumisavaldus esitada. Best feeling ever. Ehkki teadmatust oli rohkem kui midagi muud, olin rahul. Kuid teadsin, et ükski asi ei saa juhtuda, kui ma vanast lahti ei lase. Olin õigupoolest juba õige mitu aega ju muutusi otsinud, ent päevatöö kõrvalt ei olnud aega. Liiatigi siis SD+põhitöö kõrvalt, mil päris reaalselt argipäevadel ei olnud mitte ühtki vaba tundi päevas peale uneaja (tegelikult oli, kui selle aja suurte süümekatega võtsin).

Kui ma poleks vanast lahti lasknud, küllap oleks ma ikka veel hamster samas vanas rattas. Ühte jalga lonkamas. Või isegi mõlemat. Ent ma võtsin selle hulljulguse ning aasta viimasel tööpäeval oli minu viimane tööpäev F-s.

Aastavahetuse veetsin Tallinnas armsate sõpradega, kellest enamik ongi sinna viimaste aastate jooksul kolinud. Kui nüüd veel S läheb poole ja A Maltale, mis ma siis veel pihta hakkan, ei tea. Aga mida ma üldse praegu tean.

Igatahes, tänasel päeval on mul mõned mõtted ja projektid, millega tegelen. Otsin endiselt veel kindlusallikat, mis üüri ja muud asjad maksaks, aga väga paanikas veel pole. Ma olen ikka uskunud, et liiga pingsalt  ei ole vaja otsida, siis ei leia mitte midagi. Kehtib iga eluvaldkonna puhul. Küll universum mängib kõik nii välja nagu peab. Ma teen tööd, näen vaeva, tegutsen, suhtlen, aga lõplik valik peab jääma universumile, kes õiged asjad läbi õigete juhuste minuni toob.

Nii ma siis ootan ja kulgen. Hetkel puhkan ja taastan jõuvarusid Saaremaal. Möödunud nädalal asjatasin mõned päevad Tallinnas ja uuel nädalal lähme Silluga Stocki kruiisile. Veebruaris sõidan Maltale puhkama.

Unistused täitugu!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s